• HeroMİX%204’lü%20Karışım%20Kaba%20Yem%20Bitkisi%20Tohumu
HeroMİX 4’lü Karışım Kaba Yem Bitkisi Tohumu
Marka :  Kılıçalp Tohum

Hero Mix 4’lü karışım Kaba Yem Tohumu: Tek yıllık buğdaygil ve baklagil karışımlarından oluşan tek biçimlik bir yem bitkisidir. İçeriğinden dolayı yüksek protein ve enerji kaynağıdır. Hayvanlarda çok yüksek verim artışı sağlar. Hem kuru ot olarak hem de silajı yapılarak değerlendirilebilir.

Karışımında kullanılar tohumlarımızın tamamı sertifikalı tohumlardan oluşmaktadır. Dekara 15-18 kg ekilir, ekim zamanı sonbahar buğday ekim zamanıdır. Bazı bölgelerde ilkbaharda erken ekim de yapılabilir

Mevsimsel yağışlar ile kurak arazilerde yetişebilme özelliğinden dolayı çiftçilerimizin en çok tercih ettiği üründür. Kış sezonunda arazilerimiz boş kalmasın susuz yetiştiriciliği yapılır ve toprağa azot bağladığı için sonrasında ekilen üründe verim artışı sağlar. Bölgelere göre değişmekle beraber Nisan,Mayıs ayında hasat edilir.

Hem sulu arazilerde hem de kuru arazilerde ekim yapılabilmektedir. Mevsimsel yağışlarla kuru arazilerde ekimi de yapılabilmektedir.

Karışım İçeriği

%40 Yem Bezelyesi Tohumu
%30 Macar Fiğ Tohumu
%20 Kılçıksız Buğday Tohumu
%10 Kışlık Yulaf Tohumu

Kışlık bir bitkidir. Mükemmel bir enerji ve protein dengesi vardır. Hayvan beslemede mükemmel bir seçenektir. Hero Mix’in içinde bulunan buğdaygiller, karışımda bulunan baklagillerin olumsuz etkilerini dengelemektedir. Özellikle kuru otu çok kalitelidir. Silajı da mükemmel olmaktadır.

Dekara ortalama 1-1.5 ton kuru ot verebilmektedir. 4-5 ton silaj verebilmektedir. Türkiye’nin tüm bölgelerinde problemsiz yetiştiriciliği yapılabilmektedir. Hero Mix yem bitkisi karışımda bulunan baklagiller nedeniyle toprağa yoğun azot vermektedir. Toprağın zenginleşmesini sağlamaktadır.

Hayat Tohumla Başlar
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.